пятница, 18 декабря 2009 г.

Якої молодіжної організації бракує Україні?

Одне із найважливіших питань, яке виникає в українській еліті – питання молоді. Чим можна зацікавити молодь? Які заходи зробити, щоб залучити підростаюче покоління. Це знати їх інтереси, зацікавити їх різноманітними європейськими підходами до вирішення проблем. А саме створити молодіжну організацію. Але не кожна молода людина знає , що таке молодіжна організація і чим вона займається, чи несе вона якусь відповідальність за свої вчинки. В Україні існує багато політичних, громадських молодіжних організацій. А справжніх, які діють, щось корисне роблять для держави, міста чи народу, дуже мало. Молодь – це наше майбутнє. Необхідна молодіжна організація така, яка б об’єднувалася з іншими молодіжами, і разом вони змогли б зробити на багато більше.
Молодіжні громадські організації (в Україні) - об'єднання громадян віком від 14 до 35 років, метою яких є здійснення і захист своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших спільних інтересів. Молодіжні громадські організації створюються та діють на засадах добровільності, рівноправності їх членів, самоврядування, законності та гласності, зокрема:
• молодіжні організації зобов'язані доводити до відома громадськості відомості про свою діяльність у формах, що не суперечать законодавству;
• інформація, що міститься у статутах, про склад керівних органів, про джерела матеріальних та інших надходжень, а також пов'язана з діяльністю молодіжних громадських організацій, не є конфіденційною або іншою інформацією, яка охороняється законом;
Молодіжні громадські організації можуть створюватися шляхом повідомлення (без набуття статусу юридичної особи), або - реєстрації (з набуттям статусу юридичної особи). Засновниками молодіжних громадських організацій можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 15-річного віку.
Засновниками спілок молодіжних громадських організацій є молодіжні громадські організації. Індивідуальними членами молодіжних громадських організацій можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах. Індивідуальними членами молодіжних громадських організацій можуть бути особи віком від 14 до 35 років. Особи старшого віку можуть бути членами молодіжних громадських організацій за умови, якщо їх кількість у цих організаціях не перевищує третину загальної кількості членів; у складі виборних органів молодіжних громадських організацій кількість осіб старшого віку не може перевищувати третину членів виборних органів. Обмеження щодо кількості осіб, вік яких перевищує 35, у складі виборних органів не поширюється на спілки молодіжних та дитячих громадських організацій.
Колективними членами молодіжних громадських організацій можуть бути колективи інших молодіжних громадських організацій. Колективні члени молодіжних організацій можуть брати участь у діяльності таких організацій у випадках, передбачених їх статутами. Статус молодіжних громадських організацій і їх спілок визначається відповідно до Закону України "Про молодіжні та дитячі громадські організації" та Закону України "Про об'єднання громадян". Молодіжні громадські організації, їх спілки користуються правами, наданими їм Законом України "Про об'єднання громадян", Законом України "Про молодіжні та дитячі громадські організації", іншими законодавчими актами. Молодіжні громадські організації та їх спілки не можуть утворювати та вступати у виборчі блоки. Молодіжні громадські організації можуть вступати у виборчі коаліції. Участь молодіжних громадських організацій у підготовці та прийнятті рішень з питань державної молодіжної політики. Молодіжні громадські організації залучаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування до розроблення і обговорення проектів рішень з питань державної молодіжної політики. Державна підтримка молодіжних громадських організацій здійснюється в таких формах:
• надання молодіжним громадським організаціям інформації про державну молодіжну політику;
• подання методичної й організаційної допомоги з питань соціального становлення та розвитку молоді
Держава здійснює підтримку і в інших формах, що не суперечать законодавству України.
Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування надають фінансову підтримку діяльності молодіжних громадських організацій і їх спілок у межах повноважень, визначених законом. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть делегувати молодіжним громадським організаціям повноваження щодо реалізації відповідних програм (проектів, заходів). Молодіжні громадські організації, їх спілки несуть відповідальність за порушення ними законодавства.
Щоб молодь йшла до організацій необхідна більша інформація хоча б серед школярів. Всім дуже добре відома така організація як Пласт, але на жаль вона в основному діє лише на Західній Україні. Необхідно активувати нові ідеї, застосовувати їх. Якщо учням старших класів захочеться приймати участь у різноманітних благодійних акціях, - це буде перший крок, до того, що молоді не байдуже їхнє майбутнє. Таким чином ми зможемо досягти те, що молоді буде не все одно, що відбувається поряд з ними та навколо них.

Комментариев нет:

Отправить комментарий